Veckoauktion den 16 augusti 2004

  • Sortera efter

  • 7369 Byrå
    3-lådig, Mahogny med stenskiva, L.68D.35H.67
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7349 Byrå
    4-lådig, L90 D44 H97, (repig)
    Såld: 550 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7126 Byrå
    Furu, sekelskifte, L.106 D.45 H.97
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7224 Fat
    11 st, B Winblad
    Såld: 700 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7306 Fat
    Rörstrand 5 del + 2 del Gefle Percy
    Såld: 150 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7060 Fat
    Rörstrand, dia 33
    Såld: 600 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 6185 Matta
    Orientalisk, 209 x 150
    Såld: 300 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7158 Matta
    orientalisk, Afghan, 130x205
    Såld: 400 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7137 Matta
    orientalisk, Kazzak, Antik, 107x143 (slitage)
    Såld: 150 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7139 Matta
    orientalisk, Khamse/Shiraz, Antik, 223x315
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7339 Matta
    orientalisk, Meshed, 298x400
    Såld: 4.000 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7340 Matta
    orientalisk, nadjafabad, 210x304
    Såld: 3.300 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7320 Skänk
    gustaviansk stil, L.116 D.46 H.114
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7270 Skåp
    1800-tal, ådringsmålat, L.63D.44H.125
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 16 augusti 2004
  • 7336 Skåp
    1800-tal, avlutad furu, L105 D50 H160, (sk)
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 16 augusti 2004

Ladda ner broschyr